Vánoční turnaj U10

02.01.2020 09.50 | jan

Turnaj pro naše benjamínky ....

Vánoční turnaj U10 Strakonice pořádané SKB Strakonice  28.12.2019.

Velice podařený turnaj pro basketbalový potěr hráčů do 10 let věku se uskutečnil v sobotu 28.12.2019 ve strakonické sportovní hale STARZ. Byly vidět opravdu krásné a bojovné zápasy. Hrálo se 4x4 4x8 minut hrubého času jako se hrají turnaje U10 řízené Českou basketbalovou federací.

Turnaje se zúčastnily čtyři basketbalové týmy. Domácí Králíci tedy SKB Strakonice, dívky z BK Strakonice, BK Sojky Pelhřimov a BK Lokomotiva Plzeň. Výsledky nejsou vůbec důležité pro tuto věkovou kategorii. Hlavním cílem je hrát basketbal a vzbudit u děti lásku k tomuto sportu.

Pro většinu hráčů to jsou první basketbalové krůčky a hlavně zápasové zkušenosti, na kterých budou stavět svoji další hráčskou karieru. Nelze poměřovat již zkušené s těmi, co začínají.

Pro někoho je výhrou pouze přihrávka či driblink nebo dokonce pochopení, kdy bránit a kdy útočit. Pro ty již zkušené to může být proměněný dvojtakt či dobře zvolený druh přihrávky nebo zisk míče.

Z pohledu trenéra jsem s předvedenou hrou Králíků velice spokojen. Pro náš tým to byli velice cenné zápasové zkušenosti s týmy, které mají velkou základnu hráčů a hráček a patří v mládežnických kategorii do těch úspěšných v republikovém měření. Před hráči SKB je ještě hodně práce, ale myslím si, že jsme na té správné cestě. A tento tým má do budoucna šanci pokračovat a udržet mužský basketbal ve Strakonicích, který má již 80letou tradici.

Chtěl bych poděkovat všem hráčům, trenérům a rodičům za přízeň. Rád bych Vám popřál hodně zdraví, pohody a úspěšný rok 2020.

 

Trenér SK Basketbal Strakonice   Aleš Svoboda

Výsledky zápasů:

SKB Strakonice - BK Strakonice 10:36

Pelhřimov – Plzeň    38:24

SKB Strakonice – Pelhřimov 18:22

BK Strakonice – Plzeň 48:18

SKB Strakonice – Plzeň 44:24

BK Strakonice – Pelhřimov 22:24

Pořadí :

  1. BK Sojky Pelhřimov
  2. BK Strakonice dívky
  3. BK Lokomotiva Plzeň
  4. SKB Strakonice

zpět do novinek

Upoutávka


                     SK BASKETBAL STRAKONICE z.s.

Tradice od roku 1939.