MEET AT STREET 4 - výsledky

29.06.2012 09.06 | al

            Krásné sluneční počasí, rekordní počet týmů, spousta propocených trik, vynikající výkony, prostě příjemná streetballová zábava. Tak by se dal shrnout čtvrtý ročník streetballového turnaje Meet at street.

          

            Do letošního ročníku se celkem přihlásilo 14 mužských družstev, které byly doplněny o 3 týmy basketbalistek. Systém rozdělil mužské týmy do dvou skupin po 7, kde se hrálo systémem každý s každým. Družstva na prvních čtyřech místech postupovaly do vyřazovacích bojů, kde se utkali klasicky „kdo z koho“ systémem play off. Skupinu A ovládli My(s)tři, když neztratili ve skupině ani bod. Ve skupině B si se všemi protivníky poradily The Cowboys a postoupili tak do vyřazovacích bojů z prvního místa. Nutno podotknout, že letošní zápasy ve skupinách měly velice vysokou úroveň, neboť se bojovalo o postup do play off v každém zápase.  

            Ženy se v jedné skupině utkaly systémem každý s každým dvoukolově. Děvčata se nechtěla zahanbit nasazenou úrovní zápasů mužského turnaje a tak byly k vidění výborné zápasy v podání extraligových či ligových basketbalistek. Turnaj ovládlo bez porážky trio Jeptišky, kde akce skvěle rozehrávala Kristýna Tomanová, pod košem vládla Lucie Babková a basketbalovou inteligencí vše doplňovala Kateřina Konvičková. V pomyslném finále porazili Ceciny, ve složení Alena Jeništová, Eva Šindelářová, Kateřina Kramlová a Pavla Brucklerová.

            Po základních skupinách přišly na řadu dvě doprovodné soutěže – smečování a střelba trojek. Do soutěže trojkařů se přihlásilo celkem 16 střelců, včetně 4 žen. V prvním kole se střílelo z 3 pozic po 5 střelách, kde poslední střela z každé pozice je tzv. bonusová = za 2 body. Celkem tedy mohli střelci získat 18 bodů. Nejlépe v prvním kole zastřílel Pavel Pícha, který získal bodů 10. Na druhém místě, tudíž jako druhý postupující do finále, skončil s 9 body Erik Eisman. Pomyslný ženský titul získala Nikola Filková, která byla nejlepší z děvčat s výkonem 6 bodů. Ve finále měli oba aktéři k dispozici pět pozic po pěti střelách. Celkem 30 možných bodů. Jako první přišel na řadu horší z prvního kola, Erik Eisman. To, co předvedl na prvních čtyřech pozicích, bylo naprosto zničující. Z prvních 20 střel minul jen dvě a celkově za obrovského aplausu a létajících klobouků skončil finále s výsledkem 21bodů. Pavel Pícha vstupoval do finále v nezáviděníhodné pozici a i přes slušnou střelbu nedokázal konkurovat střeleckému galapředstavení hráče, který okusí příští roku Mattoni NBL.

            Do smečařské soutěže se přihlásilo pět létajících mužů a v prvním kole každý předvedl dva kousky. Porota sestavená z pěti zkušených odborníků ohodnotila v prvním kole nejvíce smeče Petra Šlechty, který získal 42 bodů z 50 možných. Do finále ho doplnil Adrian Melski, který svoji druhou smečí předčil Milana Špičáka, s kterým bojoval o finále. Finále nám nabídlo souboj kdo z koho, kde rozhodli zkušenosti Adriana Melskiho, který vsadil na smeč z obrovského výskoku a stal se tak třetím vítězem Meet at street.

            Turnaj gradoval a přišly na řadu vyřazovací boje, kde si hráči nedávali nic nadarmo, nutno ovšem podotknout, že vše se odehrávalo v duchu fair play. The Cowboys si poradili ve velice pěkném utkání s Týmem létajících bratrů v poměru 17:11. Hyeny z třetího místa si poradili až nečekaně lehce s týmem Liga velkých pupíčků 17:8. Zbylé dvě čtvrtfinále byly doslova boj o každý bod. Votroci z Hradce Králové potrápili vítěze skupiny A – tým My(s)tři a prohráli pouze 14:17. V posledním čtvrtfinále na sebe narazili tým Čmeláků a Zelenáčů. Hráči obou týmů spolu odehráli mnoho zápasů proti sobě, paradoxně spolu odehráli a odtrénovali i mnoho společných zápasů či tréninků. Jednoduše se tito hráči znají jako své boty, a proto tento zápas byl nejvyrovnanější ze všech zápasů čtvrtfinále. Nakonec se z nejtěsnějšího vítězství radoval tým Čmeláků.

            V prvním semifinále se utkali The Cowboys s Hyenama. Toto semifinále ovládl chytře tým The Cowboys, který ovládl zápas hlavně z prostoru zpod koše. Hyeny, které se spoléhaly především na střelbu z trojkové vzdálenosti – Petr Šlechta a Radek Vartecký, podlehly po statečném boji. Hyeny se tedy začaly připravovat na obhajobu třetího místa. Druhé semifinále ovládli My(s)tři, kteří si poradili s Čmelákama v krásném semifinále plném osobních soubojů jeden na jednoho. V zápase o třetí místo zřejmě rozhodla větší fyzická kondice týmu Hyen. Čmeláci za sebou také měli čtvrtfinále a semifinále, takříkajíc „na krev“ a do zápasu o třetí místo jim nezbylo dostatek sil. Hyeny ve složení Šlechta, Vartecký, Dudi, Procházka tedy obhájily třetí místo z loňského ročníku. Finále se stalo soubojem dvou dosud neporažených týmů, tudíž se dá složení finálové dvojice označit za spravedlivé. Ve finále si až nečekaně lehce poradili The Cowboys s překvapením turnaje My(s)tři, kteří až ve finále okusili hořkost porážky. The Cowboys, kteří skončili dvakrát druzí na předchozích ročnících, zřejmě již načerpali dostatek zkušeností a přetavili je tak k prvnímu titulu na Meet at street, získali tak jako první tým putovní pohár Meet cup. The Cowboys se opírali na perimetru o hru Honzy Čecha a Radana Tesaře, pod košem hráli prim zase Honza Kraml a Honza Grabmuller.

            Máme za sebou čtvrtý ročník, který se svoji kvalitou zařadil bezpochyby na první místo. Závěrem bych chtěl poděkovat těm, kteří se podíleli na organizaci či přípravě a průběhu turnaje. Za plakáty, diplomy a fotografovaní zaslouží obrovské díky Simče Harazimové. Celým dnem hudebně doprovázel turnaj David Solar, který i přes obrovské vedro pouštěl jednu pecku za druhou. Za darované ceny musíme poděkovat Offparku Sušice s.r.o. a SKB Strakonice, kteří dodali poukazy do lanového parku, resp. různé druhy strakonického zlatavého moku. Největší radostí pro mě je dobrovolné setkání lidí, se stejnými zájmy v pohodové atmosféře. Závěrečné poděkování patří Liborovi alias našemu soukromému číšníkovi, který se o nás na Splávku, kde probíhal závěrečný meeting, staral celý večer.

 

Fotky budou co nevidět!!!

 

Konečné pořadí:

1) The Cowboys (Kraml, Grabmuller, Čech, Tesař)

2) My(s)tři (Valuch, Štefanský, Pícha)

3) Hyeny (Šlechta, Vartecký, Dudi, Procházka)

4) Čmeláci (Eisman, Pešek, Efenberk)

5) Tým velkých pupíčků (Novák J., Pazour, Novák A., Fidler)

6) Zelenáči (Janda M., Diviš, Prokopec, Janda P.)

7) Votroci (Holubec, Uhrecký, Paulíček, Ducháč)

8) Tým létajících bratrů (Říha, Melski, Špičák)

9) Power of one (Toth, Hron, Matyk)

10) Tralala (Sahan, Linhart, Jáchym)

11) Los Cundos (Krejčí, Kratochvíle, Šlechta)

12) Hustleři (Bůžek R., Bůžek P., Jeništa, Veselý)

13) Jako nic (Pokorný L., Pokorný Z., Sedláček, Kazetská)

14) Extrémní Čedar (Metlička, Pejchal, Houska)

 

Ženy:

1) Jeptišky (Konvičková, Tomanová, Babková L.)

2) Ceciny (Jeništová, Brucklerová, Šindelářová, Kramlová)

3) Bělošky (Votavová, Filková, Křišťanová, Krejčová)

 

Nejlepší smečař

1) Adrian Melski

2) Petr Šlechta

3) Milan Špičák

 

Nejlepší trojkař

1) Erik Eisman

2) Pavel Pícha

3) Lukáš Toth

zpět do novinek

Upoutávka 

FACEBOOK

 

 


 

 

Tabulka

 

« celá tabulka »

Zápasy

 

 

« rozpis zápasů »

czbasket

......................................

CEZ PODPORA

Podporuje projekt Mužský mládežnický basketbal Strakonice


TVSKBYOUTUBE

Podpora


Činnost klubu je spolufinancována granty  Jihočeského kraje.

- Jihočeský streetbalový     víkend 2022
- Turnaj základních škol       17.11.2022
- Podpora sportovní       činnosti dětí a mládeže,   výkonnostní sport - 2022
soustředění

Soustředění Volyně