Ani další dva mečboly nevyšly

02.03.2015 13.41 | jan

Prohráváme jak na Kladně, tak ve Slaném ... bez Kuby Diviše vítězit neumíme ...

BK Kladno - SKB Strakonice   77:59 (28:33)

Zápas jsme začali velmi dobře a prakticky až do 33. minuty jsme celkem s přehledem kontrolovali průběh zápasu. V tomto čase jsme naposledy vedli 54:51 (ve 25. min. se náš náskok vyšplhal až na velmi nadějných 46:35). Závěr zápasu jsme ale naprosto nezvládli, neuvěřitelně jsme začali kazit v rozehrávce proti presinku domácích (obranu po celém hřišti na nás zkoušeli i předtím) a navíc se domácím hráčům podařilo proměnit i několik těžších střel, které předtím nedávali, a bylo po nadějích. Sedm minut jsme nedokázali dát koš ze hry a také obdržených 26 bodů za tento časový úsek je hrůzostrašným obrazem neexistující obrany. K proměnění druhého mečbolu bylo blízko.

Střelci: Jeřábek 13, Janda P. 12, Grabmüller a Tesař po 9, Schönbauer a Janda M. po 7, Kraml 2

BC Slaný - SKB Strakonice    79:64 (37:25)

Soupeř byl rozhodně k poražení. Do utkání jsme vstoupili naprosto nekoncentrovaně, koš domácích jsme ohrožovali pouze zoufalými trojkovými pokusy, a tak se hráči Slaného ani moc nenadřeli na vedení 11:0 po 5. min. hry. Pak jsme se trochu zvedli, dokázali jsme dát nějaké body, ale naše obrana byla tentokrát opravdu hodně špatná (doskakování, volný hráč s míčem ve střelecké pozici atd.) a také neuvěřitelné množství naprosto školáckých chyb v rozehrávce výrazně napomohlo domácím v udržování náskoku, který měli od zmíněné 5. minuty zápasu. Za podprůměrný výkon nic jiného, než naprosto zbytečnou prohru, čekat nemůžeme.

Střelci: Tesař 16, Mašek 15, Jeřábek 11, Janda P. 7, Schönbauer 6, Janda M. a Grabmüller po 4, Kraml 1

Máme 14 dní na to, abychom se dali do kupy před rozhodujícími zápasy sezóny. Díky výhře Sokola Písek na Kladně máme záchranu stále ve svých rukách.