V obou derby vítězí Písek

22.12.2014 11.30 | jan

Soupeř byl o malinko lepší v úspěšnosti střelby a v neděli měl v koncovce i více štěstí ... hodně chyběl Tesař a zraněný Kraml ...

Sokol Písek - SKB Strakonice    76:64 (43:40)

Do zápasu jsme vlétli jako uragán (28 bodů za 1/4 jsme dlouho nedali) a domáci se nestačili divit. Pak ale přestal rozhodčí Perlík pískat a to hrálo do noty určitě více domácím, kteří dokázali šňůrou 11:0 otočit skóre a do vedení nás již nepustili. Ve druhém poločase se oboustranně podstatně lépe bránilo a díky našemu bojovnému výkonu jsme byli ve hře o oba body až do konce utkání. V poslední části jsme ve 37. min snížili na 66:61, ale neproměněné TH a několik volných střel (P. Janda, Schönbauer, Grabmüller) nahrálo domácím. Nejlepším hráčem v jejich dresu byl Fait (23 bodů), o jehož startu se rozhodlo až v pátek večer, pro nás velká škoda.

Střelci: Diviš 23, Jeřábek 13, Schönbauer 11, Grabmüller 10, Janda M. 6, Janda P. 1

SKB Strakonice - Sokol Písek  71:76 (39:34)

Opět jsme měli výborný vstup do zápasu a vedení jsme tentokrát drželi až do 25. minuty. V té době zaúřadoval třemi trojkami z těžkých pozic Šlechta a Písek šel do vedení 58:51 na konci 3/4. Domácí hráči zbraně nesložili a vydařeným vstupem do poslední části se jim podařilo vyrovnat na 60:60. V tuto chvíli vzal osud utkání do svých rukou rozhodčí Pokorný, který k úžasu všech, vyloučil po jednom z mnoha tvrdých soubojů pod košem Písku, našeho nejlepší střelce a hráče Jirku Jeřábka - bylo to zcela nepochopitelné, ale naprosto v kontextu toho, jak tento rozhodčí zápas řídil. Ani to nás ale nezlomilo a vzdorovali jsme až do poslední minuty, kdy nás zřejmě definitivně zlomila nečekaná trojka Šimona Běleho těsně před koncem 24 sekundového limitu na útok a tečku za zápasem udělala následná chyba v rozehrávce M. Jandy. V neděli vyhrál naprosto vyrovnaný zápas šťastnější tým.

Střelci: Jeřábek 25, Diviš 12, Mašek 12 (podal výborný výkon a Písek hodně zaskočil), Schönbauer 9, Grabmüller 5, Janda M. a Janda P. po 4